Waarom zijn winegums meestal niet vegetarisch?
Gelatine en E120 zitten in meer snoep dan je denkt. Zo herken je ze op het etiket.

De meeste winegums krijgen hun stevige bite van gelatine, gemaakt van botten en huid van varkens of runderen.
Daarnaast kleurt een deel van het rode snoep met karmijn (E120), gewonnen uit schildluizen.
Waar let je op?
- Gelatine staat gewoon zo op het etiket.
- E120 heet ook wel karmijn, karmijnzuur of cochenille.
- Pectine, agar-agar en zetmeel zijn plantaardige vervangers.